Newsletter

SESAME - podręcznik dla kl. 4-6 SP

poniedziałek, 12 kwietnia 2021

NOWOŚĆ!

SÉSAME to seria podręczników dla uczniów 10-12-letnich, rozpoczynających naukę języka francuskiego, uwzględnia podejście zadaniowe i wymogi ESOKJ.

Seria składa się z 2 tomów, które obejmują poziom A1 wg ESOKJ, każdy tom przewidziany jest na ok. 60-80 godzin lekcyjnych.

Przejrzysta budowa, zróżnicowane formy pracy ułatwiają wprowadzenie podejścia zadaniowego. Liczne gry i zabawy, odwołania do inteligencji wielorakich ułatwiają uczniowi postępy w nauce i motywują do pracy. W podręczniku wykorzystano odwołania do świata bliskiego młodszej młodzieży. Częste zadania poświęcone nauce komunikacji sprzyjają zapamiętywaniu i szybkiemu poznawaniu języka.

Projekty klasowe budują relacje rówieśnicze i pozwalają na tworzenie zadań grupowych. W każdym rozdziale zaproponowano zadania w formie escape room, które pozwalają na sprawdzenie wszystkich sprawności i stopnia opanowania języka. Taka forma testu w formie rozrywki i zagadek podnosi motywację do nauki.

Podręcznik sprawdza się w nauce stacjonarnej, zdalnej lub hybrydowej. Podręcznik interaktywny dostępny na platformie BiblioHLI (>> eHachettefle.com) dla nauczyciel, podręcznik ucznia i zeszyt ćwiczeń w wersji elektronicznej w zestawie "pack numérique", a także dodatkowe ćwiczenia interaktywne online.

 

AUTORZY

SÉSAME został opracowany przez pana Hugues DENISOT i panią Marianne CAPOUET - dwóch specjalistów w dziedzinie nauczania języka francuskiego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Są autorami cenionej serii LES LOUSTICS dla uczniów kl. I-III SP i LES PETITS LOUSTICS dla przedszkolaków. Hugues DENISOT jestem współautorem serii SUPER MAX dla uczniów kl. IV-VI SP jak i TATOU LE MATOU dla przedszkolaków.

 

KOMPONENTY

- Sésame 1 podręcznik  FRAGMENT >>
- Sésame 1 zeszyt ćwiczeń
- Sésame 1 przewodnik metodyczny (wersja papierowa płatna, wersja elektroniczna gratis POBIERZ PLIK PDF >>)

- 12 ćwiczeń interaktywnych oraz nagrania audio mp3 i wideo dostępne online na sesame.hachettefle.fr
- 150 kart obrazkowych do bezpłatnego pobrania (POBIERZ PLIK PDF >>)

Podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń jest dostępny również w wersji z e-bookiem na platformie BiblioHLI:
- Sésame 1 podręcznik + e-podręcznik /pack numérique/
- Sésame 1 zeszyt ćwiczeń + e-ćwiczenia /pack numérique/

Materiały audio i wideo są dostępne w aplikacji MEDIA+ oraz na stronie kursu (w streamingu lub do pobrania na komputer). Zapraszamy na: sesame.hachettefle.fr

Prezentacja wszystkich komponentów na stronie: https://www.hachettefle.pl/sesame

 

SÉSAME 2

Drugi tom serii będzie obejmował poziom A1.2 wg ESOKJ i ukaże się w listopadzie br.   POBIERZ SPIS TREŚCI >>

 

DOKUMENTACJA SZKOLNA

⇒ Sésame 1 rozkład materiału dla 60 jednostek lekcyjnych   POBIERZ PLIK WORD >>  /  POBIERZ PLIK PDF >>

⇒ "Program nauczania języka francuskiego dla szkoły podstawowej" [do modyfikacji wg profilu klasy]   POBIERZ PROGRAM >>

Zapraszamy do skorzystania z programu nauczania opracowanego przez metodyków ORE (DO POBRANIA >>) lub do dostosowania programu Hachette do profilu klasy.

 

WEBINARIA

Wideokonferencja z autorem nowej serii - panem Hugues DENISOT odbyła się 8 marca br. Zapraszamy do odtworzenia nagrania z webinarium REPLAY >>

Zapraszamy również do udziału w wideowarsztatach 27 i 28 kwietnia br., przygotowanych przez doradcę metodyczną Hachette Livre, p. Julie DUPEROIR SZCZEGÓŁY >>

 

SPÉCIMEN

Zapraszamy do pobrania broszury informacyjnej wraz z fragmentem podręcznika i zeszytu ćwiczeń  PROSPECTUS >>

Nauczycieli, którzy pracują w kl. IV-VI szkoły podstawowej, prosimy o kontakt z doradcami w sprawie egzemplarzy okazowych lub zamówienie zestawu okazowego poprzez formularz (FORMULARZ >>) .

 

W przypadku pytań, pomocą służą nasi doradcy (KONTAKT >>)

 

Pozdrawiamy

Zespół Hachette FLE